دوستان خواهان گذر از فیلتر این موضوع رو توجه کنند که این مطلب در پنجشنبه 31 خرداد1386 - 4:16 قبل از ظهر انتشار پیدا کرده  نه در سال 92-91-90 و به بعد آن این مطلب صرفا جهت آموزش در آرشیو همچنان موجود میباشد.

اینم دیگه  با اینکه تو وظایف وبلاگ ما نبوده و نیست میزارم چون تو جستجوی گوگل ما نتیجه  شما بوده ایم به مدت محدود تا لینک خراب نشده و هشدار و اخطار دریافت نکردیم...دانلود کنید.اینم بگم نفتی هستن جفتشون...!

http://uplod.ir/map51e6fmmhw/Hss283@Fg740p.zip.htm


فيلتر شکن

اصولا هر جا براي کسي خط قرمزي مشخص شده باشد ،افراد تمايل بيشتري براي شکستن آن دارند .ازجمله اين خطوط قرمز که در کشورهايي نظير ايران بسيار پررنگ مي نمايد ، مسئله فيلترينگ است .از وقتي که بحث فيلترينگ در کشور جدي شد ، بلا فاصله راه فرار از دست فيلتر هم فراهم شد .اصولا در دنياي امروز امکان اينکه جلوي دسترسي انسان ها به اطلاعات را بگيريم تقريا غير ممکن است .هر چه تجهيزات فيلترينگ قوي ، هوشمند و پيشرفته باشند ،بازهم در مقابل هوش بشري ناتوان و عاجزند .
در مطلب
فيلترينگ به بررسي نحوه کار يک سرور فيلترينگ در ISP ها پرداختيم.در اين مقاله هم بدون توجه به بحث ضرورت بودن يا نبودن فيلترينگ به مرور نحوه کار فيلترشکن ها مي پردازيم .فقط بايد کمي حوصله کنيد و ابتدا باخود Proxy و بعد هم با چند نوع Proxy آشنا شويد تا به نحوه کار يک فيلتر شکن برسيم.

Proxy چيست ؟
حتما براي شما هم پيش آمده که پس از برخورد به ديوار Access Denide ، به دنبال يک فيلتر شکن يا Proxy گشته ايد تا هر طور شده به مطلب مورد نظرتان دسترسي پيدا کنيد.آيا مي دانيد Proxy چيست و چگونه کار مي کند ؟اگر به فرهنگ لغت انگليسي مراجعه کنيد معني لغت Proxy را اين چنين خواهيد يافت :" وکيل ، وکالت و نمايندگي ."
شايد اين معني تا حدودي به شما کمک کند تا مفهوم Proxy را بهتر درک کنيد.در واقع يک Proxy Server ،سروري است که مابين کاربر و سرور مورد نظر صحبت مي کند .

محل یک proxy server در شبکه

کاربرد هاي Proxy برايServer Proxy دو کاربرد عمده تعريف کرده اند:
1) افزايش کارايي براي کاربران .
2) در خواست فيلتر.(چه در جهت جلوگيري از دستيابي به اطلاعات و چه در جهت کمک به دور زدن فيلتر )
انواع Proxyتعدادي از انواع Proxy Server ها به قرار ذيل هستند :
cache Proxy:جهت caching اطلاعات .
web Proxy : جهت جلوگيري از نفوذ Hackerها و هم چنين تغيير فرمت webpageها .
Access control Proxy : جهت ضبط اطلاعات و عملکرد کاربران در شبکه هاي محلي.
Anonymizing Proxy:جهت مخفي نگه داشتن اطلاعات کاربر متقاضي اطلاعات .
Hostile Proxy:معمولا توسط نفوذگران به صورت يک نرم افزار در سرور نصب مي شود تا نسبت به شنود کليه فعاليت هاي کاربران براي نصب کننده آن اقدام کند.
Transparent Proxy:به Proxy هايي گفته مي شود که از ديد user در شبکه وجود ندارد ، در حالي که وجود داشته و نسبت به انجام اعمال محول شده اقدام مي کند.
Non-trans Proxy,Open Proxy ,Spilet Proxy ,Reverse Proxyو ...انواع ديگر Proxy مي باشند که انشالله در فرصتي ديگر به معرفي آنها خواهيم پرداخت .

نحوه کار Proxy (فيلتر شکن)
همان طور که از تعريف انواع Proxy ها مي توانيد حدس بزنيد ،فيلتر شکن ها در واقع نوعي Anonymizing Proxy هستند که اطلاعات مورد نظر شما را از چشم فيلتر به دور نگه مي دارند.
هنگامي که شما در محل آدرس مرورگر خود ، آدرس سايتي را وارد مي کنيد و يا در قسمت search يک موتور جستجو ، کلمه اي را تايپ مي کنيد ، اين در خواست تبديل به يک packet شده و براي ارسال به سمت ISP و از آنجا به سمت سرور اصلي مورد نظر شما آماده مي شود.هم چنين پس از رسيدن packet به دست ISP تان ، سرور فيلترينگ موجود در ISP با خواندن محتويات آن ، ازقصد و منظور شما مطلع شده و اجازه و يا عدم اجازه عبور را صادر مي کند .
هنگامي که به طور عادي نسبت به وارد کردن کلمه و يا سايتي که فيلتر شده است اقدام مي کنيد ، سرور فيلتر متوجه غير مجاز بودن درخواست شما شده و پيغام Access Denide را براي شما ارسال مي کند .اما اگر از يک سرور Proxy استفاده کنيد ،موارد زير اتفاق مي افتد :
?ابتدا شما در Address Bar مرورگر ،آدرس Proxy Server مورد نظرتان را وارد مي کنيد .
?Home Page سرور Proxy ظاهر شده و از شما مي خواهد که آدرس واقعي مورد نظرتان را وارد کنيد .
?با وارد کردن آدرس مورد نظر در Proxy ، کلمات واردشده از حالت معمول به حالت کد شده تبديل شده و به سمت سرور Proxy ارسال مي شود.
?سرور Proxy که شما به آن وصل شده ايد ،با بازيابي اطلاعات کد شده ،متوجه مي شود که با کدام سرور کارداريد .
?تقاضاي شما از طريق Proxy براي سرور مورد نظرتان ارسال مي شود.
?اطلاعات مورد نظر شما از سرور اصلي به سمت Proxy ارسال مي شود.
?سرور Proxy اطلاعات دريافتي را کد کرده و براي شما ارسال مي کند .
و به اين ترتيب چه در مسير رفت (ارسال تقاضا)و چه در مسير برگشت (دريافت اطلاعات)،فيلتر موجوددر ISP متوجه نخواهد شد که شما تقاضاي دريافت چه اطلاعاتي را کرده ايد .
اما با همه اين تفاصيل بايد گفت راه مقابله با بدي هاي موجود در اينترنت ،فيلتر آنها به نحو موجود نيست ،چرا که به راحتي مي توان هر فيلتر و همين طور هر فيلترشکني را دور زد .راه حل عملي و منطقي اين معضل ، واکسينه کردن مردم در مقابل اين بدي هاست.به عبارت ديگر اگر بتوانيم مردم را از مزايا و معايب مطالب ،اطلاعات و اتفاقات اطراف خود مطلع سازيم ،آنگاه نيازي به مراقبت دائم از آنها نيست.
به اميد روزي که بتوان به افراد جامعه در پيمودن مسير زندگي شان اطمينان کرد و دائم دغدغه مراقبت از آنان را نداشت
.

 

برای این کار اگر در ویندوز Xp هستین به این شکل عمل کنید :

1 - به control panel برید

2- روی Network and internet conections کلیک کنید

3 - internrt options را انتخاب کنید

4- بعد روی connections کلیک کنید

5- بعد روی dial up ای که باهاش کانکت می شم کلیک و بعد settings را بزنید

6-بعد قسمت proxy server رو فعال کنید

7-آدرس و پورت رو هم به شکل زیر وارد کنید :

آدرس : ۲۱۶.۱۴۸.۲۴۶.۶۹

پورت : ۸۰۰۰

و بعد ok را بزنید.
 

یه راه دیگه هم هست کم من خودم بیشتر از این استفاده میکنم

  1. به start>all programs>Accessories>Command Prompt این آدرس میرم
  2. در جلوی
  3. کلمه ping www.        .comرو تایپ میکنم
  4. پس گذشت چند ثانیه تا ارتباط با سرور برقرار بشه و آدرس سایت رو تبدیل کنه به کد شما شاهد اعدادی میشوید مثل [38.113.162.25] این اعداد
  5. سپس اعداد داخل پرانتز رو کپی میکنیم در آدرس بار ونتیجه رو مشاهده میکنیم
  6. نیازی هم به فیلتر شکن و سایر چیزها نیست این اطمینانم به شما بدم که اگه این باز نکرد هیچ نرم افزار یا فیلتر شکنی نمتونه سایت مورد نظر شمارو un blok کنه


تاريخ : پنجشنبه 31 خرداد1386 | 4:16 قبل از ظهر | نویسنده : پارسیسیان |